resim 2023 10 04 122946576 e1696411835676 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi


Oyun dünyasının en yeni ve etkileyici oyuncu faresi Razer Basilisk V3 Pro’yu kullanan birisi olarak, bu ürünün benim gözümden nasıl bir deneyim sunduğunu aktarmak istiyorum. Razer Basilisk V3 Pro, özellikler konusunda sonuna kadar giden sağlam bir performans gösteren üründür. Razer, bu parçalarıyla dikkat çekiyor.

Razer, çevresel ürünler konusunda etkileyici işler çıkarıyor ve Razer Basilisk V3 Pro da istisna değil. Bu sağlam performanslı ürün, sadece hızlı ve duyarlı değil, aynı zamanda RGB aydınlatma ve 10+1 programlanabilir tuş gibi özelliklerle donatılmış durumda. Ayrıca ağırlık ve fiyat olarak da biraz fazla olabilir, ancak gerçekten üstün bir ürün arıyorsanız, bu tercih edilebilir.

Razer Basilisk V3 Pro

Pozitif Yönleri

 • Harika ergonomik yapı
 • Hızlı tepki ve iyi performans
 • Uzun pil ömrü
 • Özellikler bakımından zengin

Negatif Yönleri

 • Pahalı fiyatı
 • Biraz ağır
 • Kablosuz şarj ayrı bir ücrete tabi
 • Ayaklar bazı yüzeylerde çalışmayabilir
 • Yazılım tarafında Türkçe dil desteği yok
image 20 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Razer Basilisk v3 Pro Detayları

Razer Basilisk V3 Pro, 2022’de piyasaya sürülen yeni nesil Razer oyun aksesuarlarına katılıyor. Razer Deathstalker V2 Pro ve Razer Deathadder V3 Pro gibi, konfor, ergonomi ve hız konularında rakiplerini geride bırakıyor.

Ancak, Deathadder V3 Pro’dan farklı olarak, bu yeni Basilisk tam teşekküllüdür. RGB aydınlatma, 10+1 tuş, üç farklı kaydırma moduna sahip yeni nesil bir kaydırma tekeri ve hızlı kablosuz şarj olanağı gibi özelliklerle donatılmıştır. Bu nedenle fare, ultrahafif Deathadder V3 Pro’dan daha ağırdır. Ayrıca biraz daha pahalıdır, ancak ekstra özellikler göz önüne alındığında bu farkı düşünmek gerekir.

Ayrıca, Sable gibi rahatlatıcı bir oyun oynarken veya Cyberpunk 2077 gibi yoğun bir çatışmada olurken, pürüzsüz ve zahmetsiz bir oyun deneyimi sunar. Dahası, sınıfındaki en son çıkanlara kıyasla kullanımı çok daha kolaydır.

image 19 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Maliyeti ne kadar? Vatan bilgisayarda 3.709₺ Mevcut mu? Şu an mevcut Nerede bulabilirim? Vatan bilgisayar ve incehesap stoklarında bulmak mümkün.

Razer Basilisk V3 Pro, yalnızca fare için 3709₺ ve Mouse Dock Pro ve puck ise ortalama 900₺ bandında, ben ek garanti ile (6yıl) ortalama 6 bin bandında bir satın alım yapmıştım. Hızlı kablosuz şarj istiyorsanız, özellikle Mouse Dock Pro’nun kablosuz dongle olarak da işlev gördüğünü unutmayın.

image 21 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Bu sınıftaki bir fare için çoğu kişinin harcayacağından biraz daha pahalıdır. Bununla birlikte, bu Roccat modelinin ek ücret olmadan şarj istasyonuyla geldiğini, ayrıca deri kaplı pedlerde daha düzgün kaydığını ve daha iyi çalıştığını belirtmek gerekir. Bu da düşünülecek harika bir seçenektir. Yine de, Razer‘ın daha iyi ergonomiye sahip olduğunu ve kablosuz şarj için pin kullanmadığını unutmayın. Mevcut Razer promosyon kodlarının sizi daha fazla tasarruf ettirip ettirmediğini görmek de faydalı olacaktır.

image 22 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Tasarım

Ağır ama kullanımı rahat Birçok özellik 10+1 programlanabilir tuş Razer, yeni çıkardığı ürünlerle konforu ön planda tutuyor, bu yüzden Razer Basilisk V3 Pro’nun sınıfında, yeni çıkan veya hala lansmana çıkacak olan yeni oyun fareleri dışında en rahat olanı olabileceği şaşırtıcı değil.

Burada, hem avuç içi hem de pençe kavramaları için harika ergonomi sunuyorsunuz, ayrıca avuç içi kavramalı oyuncular için genel olarak iyi bir destek var, hatta Deathadder V3 Pro’dan biraz daha ağır olsa da. Örneğin, ortada çıkıntı ve her iki tuşun da derin vadileri, avuç içi kavramalı kullanıcıların gerçekten takdir edeceği şeylerdir. Diğer yandan, pençe kavramalı oyuncular, parmaklarını yerinde tutan lastik kaplamalı yan tutma yerlerinden çok memnun olacaklar.

image 23 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Razer Basilisk V3 Pro, aynı zamanda daha ince bir arka tarafa doğru daralıyor, böylece daha az hacimli hissettiriyor. Tüm tuşlara kolayca erişilebilir, bu arada DPI yukarı ve aşağı tuşlarına kaydırma tekeri altında erişilebilirdir. Bu arada, kaydırma tekeri, kullanım modları (genellikle olduğundan biri daha fazla) – dokunsal, serbest dönüş ve akıllı teker modları olmak üzere üç moda izin verir.

Her zamanki gibi, özelleştirmeler için Synapse yazılımına sahipsiniz, eğer 13 bölge Chroma RGB aydınlatmayı kişiselleştirmek isterseniz tam olarak kullanmak isteyeceksiniz. Bu aydınlatmanın çoğu, fare kenarını güzel bir alt ışıkla aydınlatıyor. Ayrıca yazılımı, DPI ön ayarlarınızı ayarlamak (beşe kadar), anket hızını değiştirmek (125Hz, 500Hz ve 1000Hz) ve elbette tuşlara yeniden atama yapmak için kullanırsınız.

Burada 10+1 tuş bulunuyor, +1, beş profili döndürmenizi sağlayan yerleşik profil tuşudur. Geri kalan tuşları bireysel olarak yeniden atayabilir veya bir makro ile programlayabilirsiniz.

Performans

Doğru fare pediyle hareket etmek kolaydır Ağırlık performansın önünde değil Yüksek DPI’lerde yarış arabası gibi hissettirir Performans şaşırtıcı bir şekilde üst düzeydedir. Sable’da keşfe çıkıyor olsak da Cyberpunk 2077’de düşmanlarla savaşıyor olsak da, Razer Basilisk V3 Pro ile elde ettiğimiz hareket hızlı, pürüzsüz ve zahmetsizdir.

Daha yüksek DPI’lerde, bir yarış arabası gibi hissediyor. Razer’ın düşük gecikme süresi sunan Hyperspeed Kablosuz ve yüksek doğruluklu takip sağlayan Focus Pro 30K sensörü sayesinde belirgin gecikmeler yok. Ancak profesyonel olmayan oyuncular için 30K DPI biraz aşırı olabilir. Tuşlar sadece basmakla kalmaz, aynı zamanda yanıt verir ve doğrudur.

image 24 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Burada bir sorun olabilecek tek şey, bazı nedenlerden ötürü, özellikle ağırlığıyla birleştiğinde, deri kaplı fare ya da masa pedleriyle iyi çalışmayan ayaklardır. Burada biraz sürtünme yaşarsınız, bu da hızlı tempolu bir oyun oynuyorsanız veya önceden varolan bilek sorunlarınız varsa size yardımcı olmayacaktır. Bununla birlikte, diğer tüm fare pedlerinde, onu hareket ettirmenin zahmetsiz olduğunu bulmalısınız.

Razer Basilisk V3 Pro, Deathadder V3 Pro kadar hafif değil. Ancak bu, oyun deneyiminizi engellemez. Sadece hafif bir oyun faresi kullanıyorsanız, birkaç gün boyunca alışmanız gerekebilir.

Hızlı şarj olur ve eğer Razer Mouse Dock Pro’nuz varsa, kablosuz olarak da şarj olur. Maalesef bu aksesuar ekstra maliyet getirecek. Ancak bu, sadece kolaylık için değil, aynı zamanda fare için kablosuz bir dongle olarak da işlev görür.

Razer Basilisk v3 Pro Alınır Mı?

Neden almalısınız?

 • Özellik dolu bir fare istiyorsanız.
 • Razer, Razer Basilisk V3 Pro’yu özelleştirilebilir aydınlatma ve tuşlarla doldurdu, ayrıca kablosuz şarj yeteneği de var (ancak şarj cihazı ve puck ayrıca ücrete tabi).
 • Sınıfının en iyisi konfora ihtiyacınız varsa
 • Bu fare test ettiğimiz iki rakip oyun faresine karşı kullanımı en rahat olanı.
 • Gecikmesiz sağlam bir oyun performansına ihtiyacınız varsa
 • Performansı yanıt verici, pürüzsüz ve zahmetsizdir, özellikle doğru oyun fare pedi ile.

Neden Almamalısınız?

 • Sağlam bir bütçeniz yoksa
 • Razer Basilisk V3 Pro oldukça pahalı, özellikle Mouse Dock Pro istiyorsanız daha da fazla.
 • Ultra hafif bir oyun faresi istiyorsanız size göre değil
 • Özelliklerinden dolayı ağırdır. Özellikleri ağırlığa tercih ediyorsanız, Deathadder V3 Pro’yu düşünmelisiniz.

Sonuç

Razer Basilisk V3 Pro’yu alırken çok fazla bilgi sahibi değildim, sadece kullanan bir arkadaşımın fikirleriyle karar verdim. Evet, fiyatı biraz yüksek olabilir ama hiç pişman değilim. Keşke kablosuz şarj cihazını da alabilseydim. Tek zorlandığım nokta arayüzün İngilizce olması oldu. Ancak makro yönünden çok rahat tuş ataması yapabiliyorum ve gerçekten şarjı uzun süre dayanıyor. Eğer kablosuz farelere karşı bir ön yargınız varsa, kesinlikle denemelisiniz. Sıfır gecikmenin keyfini yaşayacaksınız.

image 25 Razer Basilisk V3 Pro İncelemesi

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle