Threads

Elon Musk’ın Twitter’ı (X) satın alması sonrası faaliyete başlayan Threads, Türk Rekabet Kurumu’nun aldığı kararla hizmetlerini askıya alıyor.

Geçtiğimiz dönem Türk Rekabet Kurumu, Threads‘le ilgili şu bildiriyi yayınlamıştı:

Instagram ve Threads arasındaki veri aktarım mekanizması neticesinde oluşabilecek veri birleştirme davranışının engellenmesi yönünde geçici tedbir uygulanmasına karar verilmiştir.

Türk Rekabet Kurumu

Bu bildiri çerçevesinde Threads erişimi 29 Nisan 2024 tarihi itibariyle ülkemizde erişime kapanmış olacak. Bu kapanmanın geçici olduğu öne sürülüyor. Keza Meta bünyesinde hizmet veren platformun, tıpkı diğer Meta ürünlerinde olduğu gibi ülkemiz odaklı bazı güncellemeleri yapması çok olası görünüyor.

Kullanıcılar Threads Verilerine Erişebiliyor

Kapanma dönemine kadar Threads, Türkiye’deki kullanıcılara hesap dondurma, silme ya da verilerini indirme gibi imkanları sunmaya devam ediyor. Gerekli yasal düzenlemelerin ardından ilgili platformun tekrar yayına girmesiyle kullanıcılar verilerine yeniden erişebilecek. Tedbir süreci boyunca hesabını silmeyen ya da dondurmayan Türkiye’deki kullanıcıların etkileşimleri platform üzerinde gizlenmiş şekilde bulunacak.

Threads’in ülkemizdeki kullanıcıları, platformu ziyaretleri esnasında konuyla ilgili bir uyarı metnini ekranlarında görüntülüyorlar.

Threads'in uyarısı

Söz konusu durumdan sadece Türkiye’nin etkilendiği, Threads erişiminin global çapta hizmetine devam ettiğini de belirtelim. Threads’le ilgili düzenlemelerin kapanmanın ardından ne kadar süreceği ise şimdilik bilinmiyor.

Twitter (X) alternatifi Threads’le ilgili senin düşüncelerin neler? Threads’in geleceğini nasıl değerlendiriyorsun? Bizimle yorumlarda paylaşmayı unutma. 👇

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle