activision

Activision Call of Duty’de Büyük Devrim

Negatiflikle Değil, Pozitiflikle Yarışın!

Bugün sizlere müjdeli bir haberim var ki, oyun dünyasında olumlu bir devrimin kapılarını aralıyoruz! Hepimizin bildiği gibi, çevrimiçi oyunlarla bir araya geldiğimizde eğlence, rekabet ve bolca adrenalinin yanı sıra, ara sıra hoş olmayan sesli sohbetlerle de karşılaşabiliyoruz.

Activision

Call of Duty’de Değişim Zamanı Geldi!

Özellikle Call of Duty gibi çevrimiçi oyunlarda, aramızda hoş karşılanmayacak cümleler dolaşabiliyor. Maalesef, bu tarz negatif enerjiler oyun deneyimimizi gölgeleyebiliyor. Ancak bugün sizlere, bu duruma son veren harika bir gelişmeden bahsedeceğim!

ToxMod ile Güvende Olun!

Activision, Modulate isimli bir teknoloji firmasıyla iş birliği yaparak, Call of Duty’deki sesli sohbetlerdeki olumsuzluklara karşı kapsamlı bir çözüm getiriyor. Modulate’in geliştirdiği ToxMod adlı yapay zekâ teknolojisi, sesli iletişimdeki nefret söylemleri, ayrımcılık ve taciz gibi olumsuz davranışları tespit edip, onlara dur diyecek!

image 10 Activision ve Modulate: Call of Duty'de Toksik Davranışları Geride Bırakın

Daha Saygılı, Daha Keyifli Bir Oyun Dünyası!

Bu demek oluyor ki, artık daha saygılı ve keyifli bir oyun deneyimine hazır olun! ToxMod, oyun içi iletişimi dikkatlice izleyerek, olumsuzlukları belirliyor ve moderatörlere anında bilgi veriyor. Şu an için ToxMod’un beta sürümü Kuzey Amerika’da kullanıma sunuldu ve Call of Duty: Modern Warfare II ve Call of Duty: Warzone’da aktif olarak çalışıyor. Modulate, MW3’ün çıkışıyla birlikte, yani 10 Kasım’da Asya dahil dünya genelinde sistemi sunacak. Heyecan verici, değil mi?

Hep Birlikte Daha Güzel Bir Oyun Dünyası İnşa Ediyoruz!

Henüz ToxMod’un nasıl çalıştığı hakkında detaylı bilgiler verilmiş değil, ancak şirketin internet sitesine göre, sistem sesli iletişimdeki olumsuzlukları ayırt edebiliyor ve moderatörlere hızlıca bildiriyor.

Bu iş birliği, çevrimiçi oyun ortamını daha pozitif ve kucaklayıcı hale getirme yolunda büyük bir adım. Artık hep birlikte daha keyifli, daha saygılı bir oyun dünyası yaratıyoruz! Unutmayın, her birimizin hoşgörülü ve saygılı bir iletişim ortamının parçası olması, çevrimiçi oyun topluluğunun gelişimine büyük katkı sağlayacak.

Birlikte Daha Güçlüyüz!

Haydi, bu harika gelişmenin tadını çıkaralım ve birlikte daha güzel bir oyun deneyimi yaşayalım!

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle