Assassin's Creed Hexe

Ubisoft‘un popüler serisi Assassin’s Creed, gelecek oyununda Assassin’s Creed Hexe kod adıyla oyuncuların karşısına çıkacak. Son dönemde çıkan oyunlarla serinin eski oyunlarına nazaran bir kimlik karmaşası içinde olan oyun bu karmaşanın içinde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Assassin’s Creed Hexe, cadı teması baz alacak ve “Elsa” adlı bir ana karaktere sahip olacak. İlk sızıntılara büyü yapılan ve özel yeteneklere sahip olan bir karakter olacağı iddia edilen Elsa’nın serinin diğer karakterler ayrılan birtakım özellikleri bulunuyor. Sızıntılar Elsa’nın sokak hayvanlarını kontrol edebileceğini ve bu kontrol yeteneği ile düşmanları hedef alabileceğini ya da yeni gizlilik özellikleri barındırabileceğini gösteriyor. Serinin son oyunlarından hakim olduğumuz kartalı kontrol etmeyi göz önüne aldığımızda bu hamle benzerlikler içeriyor.

image 2 Assassin's Creed Hexe "Cadı" Temasını İşleyecek

Elsa’lı Assassin’s Creed Hexe Oyunu Sırada Oyun Olmayabilir

Assassin’s Creed Hexe, Ubisoft’un üzerinde çalıştığı tek oyun değil. Keza firma, Assassin’s Creed Red gibi bazı sızıntıları bulunan oyunlara da el atmış durumda. Bu konudaki netliği Ubisoft’un adımlarıyla birlikte göreceğiz. Sızıntıların sahibi Insidier Gaming’e göre sıradaki Assassin’s Creed oyununu 2026 yılında görmemiz çok olası.

image 3 Assassin's Creed Hexe "Cadı" Temasını İşleyecek

Assassin’s Creed Syndicate’in Jack the Ripper DLC paketinde görünen korku sisteminin Assassin’s Creed Hexe kod adlı yapıya dahil olacağı da sızdırılan diğer notlar arasında yer alıyor. Yer yer gerilim temasına aşina olduğumuz oyunun Assassin’s Creed Hexe ile çıtayı biraz daha ileriye taşıyacağını söyleyebiliriz.

Assassin’s Creed serisi son oyunları ile beklenen etkileri göstermiş değil. Ubisoft’un seri üzerinde bir şeyler deniyor oluşu da seriye verdiği önemi bizlere gösteriyor. Özellikle hikaye tarafının tadı oyuncular tarafından son oyunlara kıyasla eski oyunlarda daha çok beğeniliyor. Ubisoft’un seride tekrar bir çıkış yakalamak üzere atacağı adımları merakla takip ediyoruz.

Sen Assassin’s Creed serisinin seyriyle ilgili neler düşünüyorsun? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma. 👇

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle