Cities Skylines 2

Yeni çıkacak olan Cities Skylines 2’nin PC performansı beklenen seviyede değil gibi görünüyor. Bu durum, yayıncı Paradox‘un beklediği standartlara ulaşılamadığı anlamına geliyor. Ancak yine de Paradox, oyunu planlandığı tarihte piyasaya sürmeye kararlı. Üstelik oyunun piyasaya çıkışına yaklaşan aylarda performansı geliştirmek için çalışacaklarını ifade ediyor. Ayrıca Cities Skylines 2 modları için de bir temel çerçeve hazırlandığını paylaşıyor.

image 127 Cities Skylines 2: PC Performansı ve Modlama Platformu Hakkında Son Gelişmeler

Paradox’tan Cities Skylines 2 İçin Açıklama Yayınladı

Paradox henüz çıkmamış oyunuyla ilgili endişeleri fark ederek bir açıklama yayınladı.

Cities Skylines 2 performansıyla ilgili dile getirilen endişeleri fark ettik. Her zaman şeffaflığı benimsediğimiz için mevcut sürümün durumu hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz. Cities Skylines 2, bir sonraki nesil bir başlık ve doğal olarak belirli donanım gereksinimleri talep ediyor. Bu söylenirken, ekibimiz en iyi deneyimi sunmak için özveriyle çalıştı, ancak hedeflediğimiz ölçütü başaramadık. Bu durumun ışığında, projenin uzun vadeli geleceği için hâlâ şimdi yayınlamanın en iyi yol olduğunu düşünüyoruz. Oyunu önümüzdeki aylarda sürekli olarak iyileştireceğiz, ancak aynı zamanda yayın öncesinde performans beklentilerini yönetmek istiyoruz. Hedefimiz, Cities Skylines 2’nin mümkün olan en fazla oyuncu tarafından keyif alınmasını sağlamak ve potansiyelini tam anlamıyla ulaştırmak için taahhütte bulunuyoruz.

Paradox Team

Yine de oyuncularda biraz merak var doğrusu. Cities Skylines 2’nin çıkış tarihi neredeyse geldi ve şehir kurma oyununun 2015 orijinalinden tüm temel özellikleriyle geliştirilmiş olması bekleniyor. Haritalardan DLC’lere kadar. Bu kadar olumsuzlukların arasında Paradox’tan gelecek olan iyileştirme haberlerini duymak güzel. Kim bilir belki de bu gecikme ile CS2 bir süre daha en çok konuşalan oyun olmaya devam edecek.

image 128 Cities Skylines 2: PC Performansı ve Modlama Platformu Hakkında Son Gelişmeler

Yeni Oyunda Modlar Bulunacak

Bir de Cities Skylines 2 modları var ki, onlar da oldukça önemli. Modlama konusunda Paradox, başlangıçta temel bir çerçeve sunacaklarını belirtiyor. Yani oyuncular kendi dokunuşlarını eklemek istediklerinde işlerini kolaylaştıracak bir platforma sahip olacaklar. Daha sonra bu platformun genişletileceği de müjdelenmiş durumda. Bakalım Ankara’nın sokaklarından ilham alınmış mı, hep birlikte göreceğiz. Belki de bu oyun, başkentin sokaklarındaki hayatı yakalayacak kadar gerçekçi olacak. Eğer öyleyse, Ankara sokaklarının taşlarını döşeyenler, bu oyunu oynamaktan büyük keyif alacaklar demektir.

Kim bilir, belki de bu oyunda kendi mahallelerimizi yaratma şansımız olur. Sokaklarından ilham alan oyuncular, belki de Ankara’nın semtlerini yaratır ve bu şehre kendi dokunuşlarını ekler. Göreceğiz!

image 129 Cities Skylines 2: PC Performansı ve Modlama Platformu Hakkında Son Gelişmeler

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle