resim 2023 10 22 102027113 Electronic Arts'ın Yeni Iron Man Oyunu: Unreal Engine 5 ile Yolda!

Motive Studios heyecanla beklenen Iron Man oyunu hakkında güncellemeleri paylaştı ve maalesef ki oyunun çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi yok. Stüdyo Genel Müdürü Patrick Klaus, yazdığı bir blog yazısında oyunun hala “ön prodüksiyonun erken aşamalarında” olduğunu ve ekibin oyunu Unreal Engine 5 ile geliştireceklerini açıkladı.

Iron Man

Iron Man Oyunu ile Unreal Engine 5 Geliyor

Klaus, Motive ekibinin “geliştirme için en sağlam temeli oluşturmak için zaman aldığını” belirtti. Henüz erken aşamalarda olmalarına rağmen takımın Iron Man ile ilgili mağaza, tasarım ve oynanış konularında keşfedecek çok sayıda fırsat bulduğunu ifade etti. Bu süreçte Iron Man ve Marvel hayranlarından oluşan bir “Topluluk Konseyi” ile işbirliği yapılıyor. Bu konsey, geliştirme sürecinde hemen hemen her konuda geri bildirim sağlıyor.

image 132 Electronic Arts'ın Yeni Iron Man Oyunu: Unreal Engine 5 ile Yolda!

Motive, bu yılın başlarında Dead Space’in başarılı bir şekilde yeniden yapıldığını duyurarak önemli bir adım attı. Klaus, bu oyunun stüdyonun tutkusunu ve kaliteye olan bağlılığını fanlara göstermede önemli bir rol oynadığını vurguladı. Ayrıca, Klaus Motive’deki çalışma ortamından da bahsetti. Kimi personelin Montreal ofisine geri dönmeyi tercih ettiğini, kimilerinin ise evden çalışmayı sürdürdüğünü belirtti. “Uzaktan çalışmanın sağladığı faydaları görüyoruz, bu yüzden ofiste ve evde çalışmanın en iyi dengesini bulmaya çalışıyoruz” dedi. “Doğru denge ve getirdiği yenilikler, oyunlarımızı daha da iyi yapmamıza yardımcı olacak.”

Motive, Iron Man ekibi için hala 20’den fazla açık pozisyonla büyümeye devam ediyor. Bu da şirketin işe alım sürecinin hız kazandığının bir işareti.

image 133 Electronic Arts'ın Yeni Iron Man Oyunu: Unreal Engine 5 ile Yolda!

EA, Iron Man oyununun yanı sıra Marvel ile bir Kara Panter başlığı üzerinde de çalışıyor. EA’nın eski Middle-Earth: Shadow of War lideri Kevin Stephens yönetimindeki Cliffhanger Games, Halo, God of War ve Call of Duty gibi önemli projelerde çalışmış bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Son olarak büyük bir heyecanla beklenen Marvel’s Spider-Man 2, 20 Ekim‘de PS5 için piyasaya sürüldü.

Sizce bu yeni Iron Man oyunu ne gibi sürprizlerle dolu olacak? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle