fortnite

Fortnite’ın orijinal haritasının yeniden oyuna eklenmesi, oyuna tarihinin en büyük günlerinden birini yaşattı. Hem anlık oyuncu sayısında hem toplam oyuncusunda hem de oynama süresinde rekor kırıldı.

image 33 Fortnite'ın 1'inci Sezon Haritası Oyunu Tekrar Zirveye Taşıdı

Fortnite’ın Haritası Geri Döndü

Oyunun 1’inci sezon haritası şüphesiz oyunun en nostaljik ve sevilen öğelerinden biri. Öyle ki, haritanın geri gelişiyle oyuncular bu haritaya olan bağlılıklarını göstermiş oldu. Harita, çok kısa sürede Fortnite”ın en güzel ve en eğlenceli haritalarından biri. Hem yeni başlayanlar için hem de deneyimli oyuncular için uygun bir harita.’ın kendi rekorlarının alt üst edilmesinde etkili oldu ve anlık oyuncu sayısı katlandı.

image 32 Fortnite'ın 1'inci Sezon Haritası Oyunu Tekrar Zirveye Taşıdı

Benzer süreçler diğer oyuncular için de yaşanmıştı. Örneğin Counter Strike‘taki popüler Dust 2 haritasının Valve tarafından yenilenmek üzere bakıma alındığı dönem de durgun geçerken haritanın geri dönüşü ile oyun tekrar hareketlenmişti. Aynı süreçleri zaman zaman Valorant üzerinde de görmek mümkün. FPS oyunlarının bu tutumu oyunların tümünde benzer etkileri sağlıyor diyebiliriz.

image 34 Fortnite'ın 1'inci Sezon Haritası Oyunu Tekrar Zirveye Taşıdı

Harita İle Birlikte Yeni İçerikler Oyuna Dahil Edildi

Fortnite‘ın geliştiricileri orijinal haritayı oyuna dahil ederken aynı zamanda yeni içerikleri de oyuna dahil etti. Bu sayede oyunculara hem nostaljik bir deneyim hem de yeni bir şeyler keşfetme imkanı sundu. Eski ile yeniyi bir arada gösteren bir deneyim.

Gelecekte haritanın oyunda kalıcı olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak şu an için bu harita, oyunun en popüler içeriği olmaya devam ediyor.

fortnite 1 Fortnite'ın 1'inci Sezon Haritası Oyunu Tekrar Zirveye Taşıdı

Haritayı Oynarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fortnite’ın orijinal haritasını oynarken bazı şeylere dikkat etmenizde fayda var:

  • Harita, ilk çıktığında olduğundan biraz farklı. Bazı bölgelerin yerleri değiştirilmiş ve bazı yeni içerikler eklenmiş.
  • Haritayı keşfetmeye zaman ayırmanız önemli. Keza, yeni yerler keşfetmek oyunun keyfini daha da çıkarmanızı sağlayacak.
  • Eski silahları ve eşyaları unutmayın. Bazı silahlar ve eşyalar orijinal harita için özel olarak tasarlanmış.

Sonuç

Şu anda Fortnite toplulukları, haritayı tekrar oynama fırsatı yakaladıkları için heyecanlı ve haritanın uzun bir süre oyunda kalmasını temenni ediyor. Siz 1’inci sezon haritasının oyuna dönüşünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Yorumlarda bizinle paylaşın.

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle