Horizon Forbidden West

Sony‘nin oyun stratejisi büyük bir değişikliğe uğruyor. Horizon Forbidden West Complete Edition, PlayStation 5 ve Windows bilgisayarlar için aynı anda piyasaya sürülecek. Geçtiğimiz yılın başlarında PS5 ve PS4’e özel olarak çıkış yapan Horizon Forbidden West, Complete Edition ile daha da genişliyor. Burning Shores paketi dahil olmak üzere tüm özel içeriklere sahip olacak bu sürüm, PS5 ile aynı anda Windows’a da çıkabilir.

Horizon Forbidden West

Çin’den gelen bilgilere göre oyunun PC versiyonu, Steam ve Epic Games Store üzerinden aynı anda yayınlanacak. Bu, bilgisayara en hızlı gelen birinci parti Sony oyunu olacak. Ayrıca Complete Edition’ın PS4 için çıkış yapılıp yapılmayacağı da belirsiz.

image 45 Horizon Forbidden West Complete Edition PS5 ve PC İçin Aynı Anda Geliyor!

Horizon Forbidden West Complete Edition Bir İlk Olabilir

God of War ve The Last of Us gibi yapımlar daha önce bilgisayar için sunuldu. Ancak Sony, bu oyunları farklı platformlara en az bir yıl sonra getiriyordu. Horizon Forbidden West Complete Edition ile yeni bir strateji izlenebilir.

image 46 Horizon Forbidden West Complete Edition PS5 ve PC İçin Aynı Anda Geliyor!

Ancak Complete Edition’ın yepyeni bir oyun olmadığını hatırlatmak önemli. Forbidden West’in ana hikayesi ve yan görevleri halihazırda 60 saatten daha uzun sürüyor. Burning Shores’un 12 saatlik içeriği, hem PS5 hem de PC oyuncularına önemli görevler sunacak.

Horizon Forbidden West Complete Edition PS5 ve PC İçin Aynı Anda Geliyor!

Complete Edition’ın fiyatı henüz sızdırılmadı, ancak Horizon Forbidden West’in PlayStation Store’da 799 TL’den satıldığını belirtmekte fayda var. Ayrıca oyunun Steam sayfasına kesin bir çıkış tarihi olmasa da 2024 yılı ibaresi bulunuyor.

Sonuç

Bu önemli adım oyun dünyasında heyecan ve tartışmalara neden oldu. Oyuncular ve endüstri uzmanları bu stratejik değişikliğin uzun vadeli etkilerini merakla bekliyor. Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle