Microsoft Activision Blizzard 1 Microsoft, Activision Blizzard'ı Devralmasını "Burası Artık Evimiz" Fragmanıyla Kutluyor

Genel olarak video oyunu fragmanları tanıtım amaçlı, bazen de bilgilendirici türden şeylerdir: “İşte yeni oyunumuz, işte neye benzediği, işte çıkışı” gibi öne çıkan bilgileri bize sunar. Ancak bugünkü konumuzun fragmanında farklı bir şey var: Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı 68 milyar dolara satın almasını kutlayan bir fragman! İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu’ndan uzun zamandır beklenen yeşil ışık nihayet geldi.

image 119 Microsoft, Activision Blizzard'ı Devralmasını "Burası Artık Evimiz" Fragmanıyla Kutluyor

Microsoft, Fragmanı Xbox Hesabından Paylaştı

Fragman aslında Microsoft ve Activision Blizzard’ın en büyük hitlerinin bir karışımı: Master Chief, Captain Price, Forza, Sea of Thieves, Diablo ve Starfield… Ama sonra World of Warcraft‘tan Dişlek Boi’ye geçiyoruz ve bu iş resmen “Burası artık evimiz!” diyor.

image 117 Microsoft, Activision Blizzard'ı Devralmasını "Burası Artık Evimiz" Fragmanıyla Kutluyor

“Oh, What a Beautiful Morning” şarkısı arka planda yavaşça yükselirken Kaptan Price Gaz’a “Bize bir ordu bulabilirim.” diyor. Bu görderme de elbette yeni Xbox ailesini temsil ediyor. StarCraft karakteri Tychus Findlay vizörü kapanırken “Zamanı gelmişti!” diye homurdanıyor. Fragmanda bir Vault Boy neşeyle dans ediyor, Crash Bandicoot “woo hoo!” diye bağırıyor.

image 120 Microsoft, Activision Blizzard'ı Devralmasını "Burası Artık Evimiz" Fragmanıyla Kutluyor

Teknoloji Devi Ghost’u Unutmadı

Call of Duty serisinin bir başka efsane karakterlerinden Ghost, kendine has tavrıyla “Biz bir takımız. Hepimiz.” diyor ve fragmana renk katıyor. Bir çift Birleşik Koloniler uzay jokeyi ayağa kalkıp selam verirken “Kimse tek başına savaşamaz.” repliğini duyuyoruz.

microsoft

Kimine göre Microsoft’un bu başarısı bir kapitalizm zaferi olsa da zaman her türlü şüphenin ilacı olacak ve biz bu oyunların gelişimleri takip edeceğiz.

Sonuç

Oyuncular yakın döneme kadar bu oyunlar üzerinde Microsoft’un etkisi bulunan farklar görmeyecek. Teknoloji her ne planlıyorsa bu oyunlar üzerinde zamanla bu yenilikleri katacak ve biz oyun serverlerin tepkisini ölçecektir. Microsoft’un anlaşma zamanında bu oyunları Xbox’a özel olarak yapmayacağını söylediğine de bir vurgu yapalım.

Her neyse, Microsoft artık Activision Blizzard’ın sahibi, Bobby Kotick (eninde sonunda) görevinden ayrılıyor ve şimdilik her şey yolunda. Öyle ya da böyle bu oyunlar “artık bir aile”.

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle