Nintendo Switch

Nintendo‘nun “Nintendo Switch 2” olarak adlandıracağı tahmin edilen yeni modeli manyetik Joy-Con kontrolcüyle gelebilir.

Vandal kaynaklı sızıntılara göre Nintendo’nun yeni modelinde bilinen bağlantı tipinin aksine manyetik Joy-Con kontrolcü yapısı kullanılabilir. Manyetik bağlantının hali hazırda kullanımda olan raylı bağlantı tipine göre daha pratik olacağı öne sürülüyor. Bu durum, bazı sorunları beraberinde getirebilir. Manyetik bağlantı Joy-Con özelliklerinin verimli kullanılmasına engel olabilir. Öte yandan raylı sistemin kilit mekanizması oldukça dayanıklı. Elbette Nintendo’nun Switch 2 için düşündüğü bu değişikle beraber birtakım önlemleri alması da olası.

Nintendo Joy-Con

Manyetik Joy-Con kontrolcünün geriye dönük modellere destek sunup sunmayacağı ile ilgili henüz bir açıklama ya da sızıntı gündeme gelmiş değil. Ancak üreticiler Switch konsolunda yer alan oyunların Switch 2 üzerinde de oynanabileceğini düşünüyor.

Nintendo Switch 2’nin Çıkış Tarihi

Nintendo Switch 2’nin piyasa çıkışı tahminlere göre 2025’in ilk çeyreğini işaret ediyor. Öyle ki, Nintendo konsolu daha erken dönemde hazır etmesine rağmen çıkışı için bu dönemi bekleyeceği ifade ediliyor.

Birbaşka söylenti, Nintendo Switch 2 üzerinde RTX 3000 serisi ekran kartlarının Ampere mimarisini kullanılacağı yönünde. NVIDIA’nın DLSS teknolojisinden daha verimli faydalanmak isteyen Nintendo’nun yeni modelinde daha yüksek performans sunması bekleniyor. Vandal Radio’nun haftalık son programında gündeme gelen sızıntılar Switch 2’nin resmi olarak duyurulmasıyla kendini kanıtlamış olacak.

image 10 Nintendo Switch 2, Manyetik Joy-Con Kontrolcülerle Gelebilir

Nintendo Switch 2 için senin görüşlerin neler? Ülkemizde çok fazla rağbet görmeyen serinin bu yeni modeli ilgi görebilir mi? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutma. 👇

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle