Overwatch 2 2023 kutlama min Overwatch 2 Yıl Dönümü Etkinliği: Eski Büyüsünden Uzaklaşan Bir Kutlama

Overwatch 2’nci Yıl Dönümü

Overwatch 2’nin bir laboratuvarda incelenmeli gibi görünüyor ya da belki de Blizzard’ın kusurlarına rağmen hala ne kadar çok sevdiğime dair benim bir laboratuvarda incelenmem gerekiyor. Şirketin çantayı devamlı düşürmesine rağmen hala bu kahraman atıcı oyununu sevme sebebim. Şimdiye kadar olan en son örnek, 9 Ekim’e kadar devam edecek olan devam oyununun birinci Yıl Dönümü etkinliği. Bu etkinlik, oyuncuları oyun içi mağazasına para akışı sağlama amacıyla her şeyi karıştırma eğiliminde olan Blizzard‘ın, iyi giden bir şeyle oynamasının son örneği. Ayrıca, işletme açısından işin içinden çıkılmaz bir hale getiren yıllık etkinliği değiştiriyor, çünkü oyunculara oyun içindeki nakit akışını önceki yıl dönümlerine göre daha az teşvik ediyor.

Overwatch

Overwatch 1’in Yıl Dönümü Efsanesi

Odaya küçük Overwatch hayranları için, Overwatch 1’deki Yıl Dönümü etkinliği dört gözle beklenen bir şeydi. Yeni kostümlerin yanı sıra, kahramanlar için dans emojileri ve önceki mevsimsel etkinlik modlarının sınırlı bir süreyle geri dönmesi gibi ekstraların yanı sıra, etkinlik oyuncuların genellikle belirli zamanlara bağlı olan kozmetikleri kilitlemelerine olanak tanıyordu. Bu, oyunculara, önceki temalı etkinliklerde kaçırdığınız kostümleri tamamlayarak koleksiyonları tamamlama fırsatı veriyordu – ve bunların ne kadar eski veya nadir olduğu önemli değildi, yine de mevcut olacaklardı.

Overwatch 2 yıl dönümü etkinliği, orijinal oyunun öğelerine sahip olsa da, o kadar kısıtlı ki, ilk başta heyecan verici kılan şeyin tam karşıtı gibi hissediyor. Overwatch 2, Battle For Olympus ve Catch-A-Mari gibi mevsimsel modların geri dönüşünü içeriyor ve Shop menüsündeki yeni bir sekme aracılığıyla önceden döngülenmiş bazı kostümler sunuyor. Ancak yeni kozmetikler ve teşviklerin belirgin bir eksikliği var ve Overwatch 2’de başlangıçta kaçırdığınız eski içeriklere sahip olma seçenekleri çok daha sınırlı.

image 130 Overwatch 2 Yıl Dönümü Etkinliği: Eski Büyüsünden Uzaklaşan Bir Kutlama

Güncellenmiş Kozmetikler ve Etkinlik Detayları

Overwatch 2’nin ücretsiz oynanabilen modeli ve ardışık mikro işlemleri açıklandığında, kendime sadece Soldier’ın kozmetiklerine para harcayacağımı söyledim, çünkü o orijinal oyuna başladığımdan beri ana karakterimdi. Overwatch 2’nin dördüncü sezonundaki Drill adlı bir Soldier: 76 emotesi var, burada huysuz, eşcinsel dedenin tüfeğiyle askeri bir talim yapması var. Bu emote, Season 4 sırasında Mağaza’da satın alınabilir olduğunu hiç görmediğim nadir Soldier kilidimlerinden biridir. Önyargım, Overwatch 2’nin önceki sürümünü takip edeceği ve Yıl Dönümü etkinliği sırasında kredilerle satın alınabilir hale getireceği yönündeydi, ancak durum böyle değil. Overwatch 2’nin geri getirdiği tek eski kozmetik, Yıl Dönümü sekmesindeki seçili kostüm listesi, ancak oyunun ilk yılı boyunca sunulan çok daha fazla kozmetik var ki bunlar tekrar mevcut olmaya değer.

image 134 Overwatch 2 Yıl Dönümü Etkinliği: Eski Büyüsünden Uzaklaşan Bir Kutlama

Etkinliğin Genel Değerlendirmesi

Yıl Dönümü etkinliği uzun süredir geçmişe bir saygı duruşu olmuştur, ancak aynı zamanda kendi yeni kostüm ve kozmetiklerine de dört gözle bakılırdı. Flower Child Mei gibi yeni, 20 dolarlık kostümler sürekli olarak mağazada dolaşıyor, ancak bunlar açıkça Yıl Dönümü etkinliğine bağlı değil, ve hatta öyle olsalardı, bu sefer etkinlik aynı coşkuyu taşımamış gibi görünüyor.

image 131 Overwatch 2 Yıl Dönümü Etkinliği: Eski Büyüsünden Uzaklaşan Bir Kutlama

Sizce Etkinlik Hayal Kırıklığı mı, Harika Bir Kutlama mı?

Yıl Dönümü etkinliği, Overwatch 2 için yeni bir hayal kırıklığı değil. Oyunun mevsimsel etkinliklerinin birçoğu aynı şekilde hayal kırıklığı yaratıyor ve kozmetiklerin maliyetinin astronomik hissettirdiği bir şekilde. Ancak Yıl Dönümü etkinliği, bir yıl önce başlığın üzerine bir 2 yapmaya karar verdiği için yıllarca süren geçmişi siliyor. Overwatch 1’de elde ettiğimiz Yıl Dönümü etkinliği ortadan kalktı ve yerine, Overwatch’ın tarihine bir saygı duruşu olmaktan çok, sınırlı bir süre için delice pahalı bir mağazaya haritalanmış kafa karıştırıcı bir etkinlik geldi. Overwatch 2’nin başlangıçta Overwatch 1 ile birlikte var olan bir oyun olarak sunulmasına rağmen, devam oyununun orijinal oyunu tamamen yuttuğunu ve tüm tarihini de beraberinde götürdüğünü vurguluyor.

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle