PUBG: Battlegrounds

Oyun dünyasının battle royale kavramının şüphesiz öncüsü olan PUBG: Battlegrounds, oyunun ilk çıkışında yer alan Erangel haritasını geri getiriyor. “Erangel Classic” adıyla oyunda bir süre yer alacak harita oyunculara nostaljik anlar yaşatmayı hedefliyor.

image 4 PUBG: Battlegrounds'un İlk Haritası "Erangel Classic" Adıyla Geri Dönüyor

Erangel, PUBG: Battlegrounds‘un en çok oynanan ve tanınan haritalarından biri. Öyle ki, PUBG: Mobile ile birlikte mobil oyunda ilk yer edinen harita da yine Erangel’dı. Sadece PUBG için değil, özellikle battle royale kavramının ilk savaş alanı olma unvanıyla birlikte birçok oyuncunun gönlünde taht kurmuş haritalardan.

PUBG: Battlegrounds’da “Erangel Classic” Dönemi

PUBG: Battlegrounds’un geçtiğimiz gün yayınladığı duyurusuna göre oyunda hali hazırda bulunan Erangel haritası “Erangel Classic” adıyla geçici bir süre değişikliğe uğrayacak. Erangel Classic, oyunun mevcut Erangel haritasındaki tüm güncellemerini geri alan ve haritanın oyuna ilk eklendiği sürümünü temsil ediyor. Haritanın gelişi oyuna bazı eski özellikleri de kazandırmış olacak.

image 5 PUBG: Battlegrounds'un İlk Haritası "Erangel Classic" Adıyla Geri Dönüyor
  • Erangel’daki sisli ve yağmurlu hava durumu geri geliyor.
image 6 PUBG: Battlegrounds'un İlk Haritası "Erangel Classic" Adıyla Geri Dönüyor
  • Haritanın başlama ekranında masaların üzerinde bulunan silahlar tekrar geri dönüyor (Evet, gürültülü bir maç başlangıcı bizleri bekliyor).
  • Oyunun arayüzü de haritayla birlikte eski halini alıyor. Kullanıcı arayüzü eski temaya dönüyor.
image 7 PUBG: Battlegrounds'un İlk Haritası "Erangel Classic" Adıyla Geri Dönüyor
  • Mevcut durumda haritanın hemen hemen tüm loot alanlarında bulunabilen Tommy Gun silahı tıpkı ilk zamanlarında olduğu gibi Yardım Paketi‘nden düşüyor.
image 8 PUBG: Battlegrounds'un İlk Haritası "Erangel Classic" Adıyla Geri Dönüyor
  • Giysiler eskiden olduğu gibi haritanın loot alanlarına yerleştiriliyor.

PUBG: Battlegrounds, bu geçici güncellemeyi “Her şeyin başladığı yere dönüyoruz, tabii bazı modern dokunuşlarla!” şeklinde ifade ediyor. Güncellemeyle ilgili tüm detayların 13 Mayıs tarihinde ayrıca duyurulayacağını da belirtelim.

Erangel Classic Mayıs Ayında Oyunda

Erangel Classic, ilgili duyuruya göre aşağıdaki takvim planıyla oyunda yer alacak.

PlatformBaşlangıç TarihiBitiş Tarihi
PC14 Mayıs 202428 Mayıs 2024
Konsol23 Mayıs 202406 Haziran 2024

Yukarıdaki takvim aralıklarında Erangel Classic, mevcut Erangel haritasının yerini alacak. Yani güncel Erangel haritası bir süre Normal Maç modunda erişilemez olacak. Dereceli eşleşmeler bu güncellemeden etkilenmeyecek.

Erangel’ın nostaljik dönüşüyle ilgili sen neler düşünüyorsun? Yorumlarda düşüncelerini paylaşmayı unutma. 👇

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle

“PUBG: Battlegrounds’un İlk Haritası “Erangel Classic” Adıyla Geri Dönüyor” için 1 yorum

  • Serdar Esentürk avatarı

    Hiç unutmuyorum, oyunu ilk oynadığım zamanlarda tam 25 dakika kadar (alanında sürekli bana vermesiyle), arazide bulduğum küçük bir evin içinde, yatağın üzerine uzarak dakikalarca pusmuştum. Erangel’ın o meşhur yağmurlu haritasına denk gelmiştim. Ayak seslerini duymak bile çok zordu. Alanın daralmasıyla evin odasına damlayan birini sinsice vurmanın keyfi bir başkaydı. Nereden nereye. 🤗