Resident Evil 4

PlayStation VR2 ile yapılan Resident Evil 4 VR Modu muhteşem bir deneyim, korku ve gerilimi doruklarda yaşamanızı sağlıyor. Oyuna başlarken, Leon’un kontrolünü ele alıyoruz. Daha önce oyunun normal modunda bu bölümü oynamış olsak da birinci şahıs bakış açısıyla başlamak çevremizdeki ormanın detaylarını daha yakından görmemizi sağlıyor. PlayStation VR2 kulaklığının 4K HDR ekranındaki gerçekçi karanlık adeta etrafımızı saran bir baskı oluşturuyor.

resident evil 4

PlayStation VR2’de Resident Evil 4 VR Modu

Oyunun en dikkat çekici özelliklerinden biri PlayStation VR2 Sense Kontrolcüsü. Leon’un sembolik bıçağını ve çeşitli silahları, ellerimizi sallayarak kontrol edebiliyoruz. Düşman saldırılarına karşı bıçakla savunma yapmak ise gerçek bir heyecan.

Bıçağı belimize yaklaştırarak donatıyoruz ve düşmanın saldırısını zamanlayarak parantez yapıyoruz. VR’deki düşmanlar, o kadar gerçekçi ki, bu hareketi başta imkansız gibi hissettiriyor. Ancak cesaretimizi toplayıp bu zorluğa meydan okursak, hareketin ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız.

Tabancalarımız belimizin yanında, ellerimizi belimize yaklaştırarak alıyoruz. Nişan almak ve ateş etmek, kontrolcü ile gerçekleşiyor. Şarjör değiştirmek ise gerçek bir deneyim haline geliyor. Bu detaylar oyunun VR Modu’nda sıradışı bir heyecan sunuyor.

Tokyo Oyun Fuarı’ndaki demo sadece oyunun açılış bölümlerini gösterdiği için düşman saldırıları çok da korkutucu değildi. Ancak aynı zamanda tanıdık mekanları farklı bir bakış açısıyla deneyimlemek ileriki bölümlerde neler olacağını merak etmemi sağladı.

Sonuç

Resident Evil 4 VR Modu, bu kış PlayStation 5 sürümü için ücretsiz bir DLC olarak geliyor. Yeniden yapım olan bu nostaljik oyun, eşsiz VR deneyimiyle tekrar ziyaret edilmeyi bekliyor.

Bu muhteşem deneyimi kaçırmak istemiyorsanız, gözünüzü ve kulağınızı Dynamic Bro güncellemelerinde olsun. Yeni gelişmeler ve detaylar için bizi takip etmeye devam edin!

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle