gta 6

Sızıntının ardından fragmanı yayınlamak zorunda kalan Rockstar Games, GTA 6‘yla ilgi en çok merak edilen konulara da netlik kazandırmış oldu.

GTA 6 2025 Yılında Piyasada

İlk fragmanıyla 2025 yılı hedef gösterilen fragmanda henüz kesinleşmiş bir tarih yer almıyor. Öyle ki, Rockstar’ın daha önceki oyun çıkışlarından esinlenerek ilgili tarih ve yılın ertlenme olasılığı da var. Fakat ikinci bir fragmanı çıkışının öncesinde görme olasılığımız yüksek. Keza Rockstar, ilk yayınladığı fragmanı “Trailer 1” olarak nitelendiriyor.

Rockstar Games’in kurucusu Sam Houser, GTA 6’nın çıkışıyla ilgili şunları söylemişti.

Grand Theft Auto VI, son derece sürükleyici, hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinde mümkün olanın sınırlarını zorlama çabalarımızı sürdürüyor. Bu yeni vizyonu her yerdeki oyuncularla paylaşabildiğimiz için çok heyecanlıyız.

Sam Houser, Rockstar Games
gta 6

İlk Çıkış PC’ye Olmayacak

Aralık ayı Rockstar Games’in 25’inci yıldönümü. Bir kutlama niteliğinde yayınlanan fragmana ait detaylar Take Two kaynağından geldi. Kaynağa göre yeni GTA oyunu ilk çıkışında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S üzerinde yayınlanacak. Rockstar bu hamleyi daha önceki serilerinde de yapmıştı. 

Siz yeni GTA oyununun çıkışıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle