Samsung Galaxy S24

Samsung‘un en yeni amiral gemisi serisi Galaxy S24, yonga setleri konusunda heyecan verici detaylarla gündemde. Akıllı telefon dünyasının kalbini oluşturan bu yonga setleri cihazların performansını ve gücünü belirliyor.

Samsung Galaxy S24

Galaxy S24’lerde Yonga Setleri Farklılık Gösterebilir

Her yıl Samsung’un kendi yonga setlerine mi yoksa Qualcomm tarafından üretilenlere mi daha fazla güvendiği tartışma konusu oluyor. Aslında Galaxy S24 hakkındaki dedikodular bu konuda şimdiden başladı.

Güney Koreli kaynağa göre Galaxy S24 ve Galaxy S24 Plus modelleri bölgeye göre ya Exynos 2400 CPU ya da Snapdragon 8 Nesil 3 yonga seti kullanacaklar. Diğer yandan S24 Ultra modeli ise her pazarda Snapdragon 8 Nesil 3 yonga seti ile donatılacak.

image 73 Samsung Galaxy S24 Serisinin Yonga Setleri: Güç ve Performans Harmanı!

Önceki modellerde Galaxy S23, S23 Plus ve S23 Ultra, Qualcomm’un Snapdragon 8 Nesil 2 yongasını kullanıyordu. Galaxy S23 FE ise ABD’de eski nesil Snapdragon 8 ve diğer ülkelerde Samsung’un kendi Exynos 2200 işlemcisine sahipti.

Samsung’un Exynos 2400 yonga setinin yolda olduğu kesin. Samsung bu yongayı özel bir teknoloji önizlemesinde tanıtacağını duyurdu ve bu, önceki Exynos 2200 modeline göre 1.7 kat daha hızlı genel performans ve 14.7 kat daha hızlı yapay zeka performansı sunacak.

image 74 Samsung Galaxy S24 Serisinin Yonga Setleri: Güç ve Performans Harmanı!

Önceki Galaxy Serilerinde Yonga Seti Tercihleri

The Elec‘in belirttiğine göre, Exynos 2300 yongası kararlılık ve hız sorunları nedeniyle hiçbir zaman hayata geçmedi. Bu nedenle Galaxy S23 tamamen Qualcomm’a yönelmişti. Samsung Galaxy S22 ise Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Nesil 1’in kombinasyonunu kullanmıştı.

Samsung kendi telefonlarına kendi yonga setlerini koymak konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Ancak, Exynos serisinin Snapdragon tekliflerine yetişmesi konusunda zaman zaman zorluklar yaşadığı da bir gerçek.

Sonuç

2024 yılında bu dengeyi sağlayıp sağlayamayacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Galaxy S24 serisinin Ocak ya da Şubat aylarında tanıtılması bekleniyor ve bu telefonların muhtemel tasarımlarını daha önce görmüş olabilirsiniz.

Unutmayın, bu gelişmeleri sizin için yakından takip ediyoruz ve en güncel bilgileri sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz. Dinamik ve heyecan verici bir yılın bizi beklediğini unutmayın!

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle