Sony: Hermen Hulst ve Hideaki Nishino

Sony, PlayStation’ın yeni liderlerinin Hermen Hulst ve Hideaki Nishino olacağını açıkladı. Evet, bu iki isim PlayStation 5‘in ikinci yarısında koltuklarına oturacaklar.

Sony’nin bu ataması, PlayStation camiasında heyecan yaratıyor çünkü bu isimler uzun yıllar boyunca şirkette emek vermiş deneyimli isimler. Hermen Hulst, artık yeni bir Stüdyo İş Grubu’nun başını çekecekken, Hideaki Nishino ise Platform İş Grubu’ndan sorumlu olacak. Bu, önceki CEO Jim Ryan’ın emekli olmasıyla boşalan koltuğu dolduruyor ve Sony, PlayStation 5’in yeni hit oyunlarını ararken maliyetleri azaltma ve iptalleri de içeren bir süreçte bulunuyor.

image Sony'nin Yeni Liderleri PlayStation'a Yön Veriyor: Hermen Hulst ve Hideaki Nishino

Sony Başkanı Totoki Açıklamada Bulundu

Geçici SIE CEO’su Hiroki Totoki, yaptığı açıklamada “Sony Interactive Entertainment, içerik ve teknolojiyle harmanlanmış inanılmaz eğlence deneyimleri sunan dinamik ve büyüyen bir işletmedir.” ifadelerine yer verdi. Totoki ayrıca, “Bu iki lider net sorumluluklar alacaklar ve stratejik yönelimi yönetecekler. Böylece odak, mevcut PlayStation kullanıcılarıyla bağlantıyı derinleştirmek ve deneyimleri yeni kitlelere genişletmek üzerinde olacak.” dedi. Hem Hulst hem de Nishino aynı zamanda Sony’nin Başkanı, COO ve CFO’su olan Totoki’ye rapor verecekler.

Bu atama PlayStation camiasında heyecan yarattığı gibi gelecekteki oyun deneyimlerimizi nasıl şekillendireceğine dair de birçok spekülasyon yapıyor. Yeni liderlerin getireceği yenilikler ve stratejilerle PlayStation’ın daha da büyüyeceğine ve güçleneceğine şüphe yok. Süreci heyecanla bekliyoruz.

Sen ne düşünüyorsun? Yeni liderler hakkındaki düşüncelerini ve PlayStation hakkındaki beklentilerini yorumlarda bizimle paylaş. Gelecek, oyun tutkunlarını heyecanlandırmaya devam edecek gibi görünüyor! 🤩

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle

“Sony’nin Yeni Liderleri PlayStation’a Yön Veriyor: Hermen Hulst ve Hideaki Nishino” için 1 yorum

  • Serdar Esentürk avatarı
    15 Mayıs 2024, saat 03:32

    Microsoft’un stüdyolarını kapatmasıyla birlikte bir şeyleri yıkanların yanı sıra inşaa etmeye çalışanları görmek sevindirici. 🙄