the last of us 2 The Last of Us 2: Remastered: Unutulmaz Bir Deneyim

Naughty Dog’un dünya çapında popüler olan ve dizi uyarlaması olarak da karşımıza çıkan çok sevilen oyunu The Last of Us, 2020’de çıkan The Last of Us: 2’yle devam etti. İlk oyunun beş yıl sonrasında geçen yapım, yalnızca PS4’te oynanabiliyordu. PS5 versiyonu ise yoktu. Bu konsolda yalnızca geriye uyumlu PS4 oyunu olarak erişime açıktı.

Son zamanlarda The Last of Us: 2’nin remastered versiyonunun gelebileceği söylentileri dolaşıyordu ancak Naughty Dog tarafından herhangi bir doğrulama gelmemişti. Bugün LinkedIn’de çıkan bilgiler, oyunun geleceğini doğruladı.

The Last of Us 2: Remastered Geliyor!

Naughty Dog çalışanı, yanlışlıkla Remastered versiyonunun geleceğini doğruladı. Naughty Dog’da çalışan Mark Pajarillo, LinkedIn profiline pozisyonuyla ilgili bilgiler ekledi. Pajarillo, bu bilgilerde “The Last of Us: I” ve “The Last of Us 2: Remastered”da görev aldığını ifade etti. Bu da oyunseverlerin aylardır, hatta yıllardır dilinde dolaşan iddiayı doğrulamış oldu.

image 48 The Last of Us 2: Remastered: Unutulmaz Bir Deneyim

Daha önce çıkan bazı iddialar, oyunun “Director’s Cut” olarak çıkabileceğini söylüyordu. Ancak Pajarillo’nun paylaşımı, bunun yerine direkt olarak “Remastered” olarak geleceğini gösterdi. The Last of Us 2’yi günümüze uyarlayacak bu versiyon, muhtemelen grafik gibi alanlarda küçük iyileştirmelerle gelecek. Oyunun hâlihazırda oldukça iyi grafiklere ve oynanışlara sahip olduğunu biliyoruz. Bu yüzden yenilenmiş versiyonun nasıl değişikliklerle geleceği merak konusu.

Remastered versiyona dair ilk büyük sızıntı bu değil. TLOU 2’nin müziğini besteleyen Gustavo Santaolalla da temmuzda verdiği bir röportajda oyunun “geliştirilmiş bir versiyonunun” geleceğini ağzından kaçırmıştı.

The Last of Us

The Last of Us 2 Remastered’ın ne zaman resmî olarak duyurulacağı bilinmiyor. Naughty Dog’un yakında bir açıklama yapmasını bekleyebiliriz. Son olarak oyunun, bu versiyonla PlayStation 5’e geleceğini tahmin etmek de yanlış olmaz.

Oyun, post-apokaliptik bir dünyada geçiyor ve oyuncular, enfekte olmuş mutantlara ve diğer hayatta kalanlara karşı hayatta kalmaya çalışan karakterler Joel ve Ellie’yi kontrol ediyorlar. Hikaye, duygusal bir bağ kurmaya çalışan bu ikilinin etrafında dönüyor.

image 50 The Last of Us 2: Remastered: Unutulmaz Bir Deneyim

Türk oyuncular için, “The Last of Us” büyük ilgi gördü. Oyunun geniş ve zengin hikayesi, karakter gelişimi ve atmosferi, birçok oyuncuyu etkiledi. Ayrıca, oyunun film gibi sinematik sahneleri ve kaliteli seslendirme işçiliği de takdir edildi.

Oyunun birinci sınıf grafikleri ve oynanabilirliği, Türk oyuncular arasında da beğeni topladı. “The Last of Us,” oyun dünyasının dışında da kült bir fenomen haline geldi ve birçok oyuncu için unutulmaz bir deneyim oldu. Daha da heyecan verici olanı, Naughty Dog’un yakında “The Last of Us 2: Remastered” versiyonunu duyuracak olması. Bu gelişmeyle birlikte, oyunun kalitesini bir üst seviyeye taşıyarak, oyunculara daha derinlemesine bir deneyim sunması bekleniyor.

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle