resim 2023 09 22 194611862 Ubisoft, Tom Clancy's The Division 3'ü Duyurdu: İşte Oyun Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 3

Ubisoft’un en sevilen oyun serilerinden biri olan Tom Clancy’s The Division, üçüncü oyunuyla geri dönüyor. Peki, The Division 3 nasıl bir oyun olacak? Hangi platformlarda çıkacak? Ne zaman çıkacak? Bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu yazıda bulabilirsiniz.

The Division Serisi

The Division serisi, açık dünya, çok oyunculu ve üçüncü şahıs nişancı türünde bir oyun serisidir. Serinin ilk oyunu 2016 yılında, ikinci oyunu ise 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyunlar, yakın bir gelecekte geçmekte ve dünyayı etkisi altına alan bir pandeminin ardından çöken toplumun yeniden inşasına katkıda bulunan gizli bir ajan grubunu konu almaktadır.

Serinin ilk oyunu olan The Division, New York şehrinde geçmekte ve oyuncular, şehri terörist gruplardan temizlemeye çalışmaktadır. İkinci oyun olan The Division 2 ise Washington D.C’de geçmekte ve oyuncular, şehri ele geçirmeye çalışan farklı fraksiyonlarla mücadele etmektedir.

Serinin oyunları hem tek kişilik hem de çok kişilik modlara sahiptir. Oyuncular, kendi karakterlerini özelleştirebilir, silah ve ekipman toplayabilir, görevleri tamamlayabilir ve diğer oyuncularla işbirliği yapabilir veya rekabet edebilirler.

Division 3

The Division 3 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Ubisoft, 2023 yılının Eylül ayında yaptığı bir basın açıklamasıyla The Division 3’ü resmen duyurdu. Oyunun geliştirilme aşamasında olduğu ve Massive Entertainment tarafından geliştirileceği belirtildi.

Massive Entertainment, Ubisoft bünyesinde faaliyet gösteren İsveç merkezli bir stüdyodur. Stüdyo, ilk iki The Division oyununun yanı sıra Star Wars Outlaws ve Avatar: Frontiers of Pandora gibi büyük projelerde de yer almıştır.

The Division 3 hakkında henüz çok fazla detay paylaşılmadı. Ancak Ubisoft, oyunun serinin önceki oyunlarından farklı olacağını ve yeni bir hikaye, yeni bir ortam ve yeni bir oynanış sunacağını söyledi.

Oyunun hangi platformlarda çıkacağı da henüz belli değil. Ancak büyük ihtimalle PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformlarında yer alacaktır.

The Division 3 Ne Zaman Çıkacak?

The Division 3’ün ne zaman çıkacağı konusunda da net bir bilgi yok. Ubisoft, oyunun geliştirilme sürecinin devam ettiğini ve çıkış tarihinin ilerleyen zamanlarda duyurulacağını ifade etti.

Ancak bazı tahminlere göre oyunun 2024 yılında veya daha sonrasında çıkması bekleniyor. Çünkü Massive Entertainment’ın Star Wars Outlaws ve Avatar: Frontiers of Pandora gibi iki büyük projesi daha var ve bu projelerin de 2024 yılında veya daha sonrasında çıkması planlanıyor.

resim 2023 09 22 194411484 Ubisoft, Tom Clancy's The Division 3'ü Duyurdu: İşte Oyun Hakkında Bilmeniz Gerekenler

The Division Serisinden Başka Neler Bekliyoruz?

The Division 3’ü beklerken, The Division serisinden başka nelerin geleceğini de merak ediyoruz. Ubisoft, serinin The Division Heartland isimli bir spin-off oyununun da geleceğini duyurmuştu. Bu oyun, ücretsiz olacak ve 2023 sonu veya 2024 başında çıkacak.

The Division Heartland, serinin ana oyunlarından bağımsız bir hikaye anlatacak ve yeni bir ortamda geçecek. Oyunun hangi platformlarda çıkacağı ve nasıl bir oynanış sunacağı ise henüz belli değil.

Ayrıca The Division serisinin bir film uyarlaması da yapılacak. Netflix’in yayınlayacağı bu filmde, Jake Gyllenhaal ve Jessica Chastain gibi ünlü oyuncular yer alacak. Filmin ne zaman çıkacağı ise henüz açıklanmadı.

resim 2023 09 22 195231470 Ubisoft, Tom Clancy's The Division 3'ü Duyurdu: İşte Oyun Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sonuç

Ubisoft, Tom Clancy’s The Division 3’ü duyurdu ve bizleri heyecanlandırdı. Oyun hakkında henüz çok fazla bilgi olmasa da, serinin önceki oyunlarının kalitesini göz önüne alırsak, The Division 3’ün de harika bir oyun olacağını düşünüyoruz.

The Division 3’ü beklerken, serinin diğer projelerini de takip edeceğiz. The Division Heartland, The Division filmi ve belki de başka sürprizler bizi bekliyor.


Editör Notu


Tom Clancy’s The Division 3’ün duyurulmasıyla birlikte, uzun yıllardır bu anı bekliyormuşum gibi hissediyorum. Serinin önceki oyunları beni gerçekten etkilemişti ve bu yeni oyunun da aynı kalitede olacağına inanıyorum. Ancak, Ubisoft’un çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermemesi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. 2024’ü beklemek gerçekten sabır isteyecek gibi görünüyor.

Ayrıca, The Division serisinin spin-off oyunu The Division Heartland ve film uyarlaması da oldukça heyecan verici. Bu projelerin nasıl bir hikaye sunacağını ve hangi platformlarda olacağını öğrenmek için sabırsızlanıyorum.

Bu arada, Ubisoft’un yıllardır beklenen bu duyuruyu neden bu kadar geciktirdiği hakkında biraz hayal kırıklığına uğradım. Oyuncular olarak, daha fazla iletişim ve bilgi beklerdik. Belki de bu konuda biraz daha şeffaf olmaları gerekiyor.

Dynamic Bro'da kurucu & editör. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Kocaeli.

Bir yorum ekle