iQOO 12

Vivo, 7 Kasım’da Çin’de yeni amiral gemisi akıllı telefonları iQOO 12 ve iQOO 12 Pro‘yu tanıtacak. İki telefon da güçlü donanım özellikleri, gelişmiş kamera sistemleri ve hızlı şarj desteğiyle kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor.

image 161 Vivo iQOO 12 ve 12 Pro: Çin'in Yeni Amiral Gemileri

Vivo iQOO 12 Serisi’nin Özellikleri

  • iQOO 12:
    6,78 inç büyüklüğünde, 1,5K çözünürlüklü ve 144 Hz yenileme hızına sahip bir OLED ekrana sahip olacak. Telefon, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile güçlendirilecek. Arka kamera kurulumu OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve 64 megapiksel telefoto kameradan oluşacak. 5.000 mAh bataryaya sahip olacak model aynı zamanda 120W kablolu şarj desteği sunacak. Telefon, IP64 dereceli bir kasaya sahip olacak.
  • iQOO 12 Pro:
    6,78 inç büyüklüğünde, 2K çözünürlüklü ve 144 Hz yenileme hızına sahip bir Samsung E7 AMOLED ekrana sahip olacak. Telefon, LPDDR5x RAM ve UFS 4.0 depolama ile güçlendirilecek. Arka kamera kurulumu, OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve 64 megapiksel periskop telefoto kameradan oluşacak. 5.100 mAh bataryaya sahip olacak model 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteği sunacak. Telefon, IP68 dereceli bir kasaya sahip olacak.
image 162 Vivo iQOO 12 ve 12 Pro: Çin'in Yeni Amiral Gemileri

Yeni iQOO serisi kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkan birçok özelliğe sahip. Bu özellikler arasında şunlar yer alıyor:

  • Güçlü donanım özellikleri: Her iki telefon da Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile güçlendirilecek. Bu yonga seti, oyun oynamaktan içerik üretmeye kadar her türlü uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştıracak.
  • Gelişmiş kamera sistemleri: Her iki telefon da gelişmiş kamera sistemlerine sahip. Standart modelin arka kamera yapısı OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve 64 megapiksel telefoto kameradan oluşuyor. Pro modelin ise OIS destekli 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş kamera ve 64 megapiksel periskop telefoto kameradan oluşuyor.
  • Hızlı şarj desteği: Her iki telefon da hızlı şarj desteğine sahip. iQOO 12, 120W kablolu şarj desteği sunarken, iQOO 12 Pro hem 120W kablolu hem de 50W kablosuz şarj desteğine sahip.

Serinin Tanıtımı Sızdırıldı

Henüz resmi duyurusu yapılmayan modellerin tanıtım videosu internete sızmış durumda. Videoya göre seriye Motosports’un partner olduğunu görüyoruz. Kırmızı ve beyaz seçeneklerini gördüğümüz modelin siyah renginin de satışta olma ihtimali yüksek.

Sonuç

Yeni modellerin 7 Kasım’da Çin’de satışa sunulması bekleniyor. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz belli değil, ancak kullanıcıların bu telefonları merakla beklediği kesin.

Siz Vivo’nun yeni iQOO serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle