volvo fh Yeşil Dönüşümün İzinde: Volvo FH Elektrikli Çekiciler Türkiye Yollarında

Bugün sizlerle Türkiye’nin lojistik sektöründe önemli bir dönüm noktasına tanıklık ettiğimiz bir gelişmeyi paylaşıyoruz. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş., Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik’e Volvo FH elektrikli çekicilerini Santral İstanbul’da düzenlenen özel bir törenle teslim etti.

image 84 Yeşil Dönüşümün İzinde: Volvo FH Elektrikli Çekiciler Türkiye Yollarında

Volvo FH Elektrikli Çekiciler Teslim Edildi

Olağanüstü teslimat Volvo Trucks yetkilileri, Unilever Türkiye ve Arıç Lojistik yöneticileri ile bir araya gelerek İstanbul sokaklarında bu çevreci ve sürdürülebilir dönüşümün canlı canlı tanıklığını yapma fırsatı sundu. Bu etkinlik Türkiye taşımacılık sektörünün geleceğine yön veren bir dönüm noktası.

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. Genel Müdürü Eşref Zeka’nın vurguladığı gibi çevreci ve sürdürülebilir bir dönüşüm için paydaşların bir araya gelmesi gerekiyor. Bu değişimin bireylerin ve şirketlerin birlikte hareket etmesiyle gerçekleşeceğini unutmamalıyız.

Volvo FH, Sıfır Emisyon Hedefliyor

Volvo Trucks, 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefiyle elektromobilitenin taşımacılık sektöründeki önemini gözler önüne seriyor. Elektrikli kamyonlarının menzili her geçen gün artmakta ve çevre dostu taşımacılığın temsilcisi olmaya aday.

Unilever Türkiye’nin Tedarik Zinciri ve Müşteri Operasyonları Başkanı Graham Sommer ise Volvo FH iş birliğiyle Türkiye’de bir ilke imza atmanın gururunu yaşadıklarını ifade etti. Unilever olarak 2039 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmayı amaçlıyorlar.

image 85 Yeşil Dönüşümün İzinde: Volvo FH Elektrikli Çekiciler Türkiye Yollarında

Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş.’nin Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya, farklı sektörlere yönelik 5 farklı elektrikli kamyon modelinin hizmete hazır olduğunu belirtti. Bu modeller yük taşımacılığından inşaata kadar geniş bir yelpazede hizmet verecek. Volvo Trucks ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. iş birliğiyle sadece elektrikli araç çözümleri değil finansal çözümler de sunuluyor. Bu, sürdürülebilirliği desteklemenin yanı sıra iş ortaklarına finansal esneklik sağlıyor.

Arıç Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Arıç, sektörün sürdürülebilir ve verimli çözümlerle büyüyeceğine inandıklarını belirtti. Volvo Trucks ve Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. gibi güçlü iş ortaklarıyla bu dönüşümün sembolü olmayı ümit ediyorlar.

Volvo FH

Volvo FH teslimatı Türkiye taşımacılık sektörünün yeşil dönüşümünde bir dönüm noktası olup geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Elektrikli Volvo çekicileri sadece bir adım değil, çevre dostu taşımacılığın bir sembolü.

Sonuç

Unutmayın, dönüşüm paydaşların bir araya gelerek gerçekleştirdiği bir süreçtir. Geleceğe daha temiz bir çevre bırakmak için hepimizin bir rolü var. Bu önemli adımı atan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. gibi öncü şirketlere teşekkür borçluyuz.

Sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmaya devam edelim! 🍃

Dynamic Bro'da kurucu. 2007 yılından beri ekibin bir parçası. Memleketi Ankara.

Bir yorum ekle